Küpsised

Meie küpsistepoliitika

Mis on küpsis?

Küpsis on lihtne tekstifail, mille veebisaidi server salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse. Ainult vastav server saab hankida või lugeda selle küpsise sisu.

Iga küpsis on teie veebibrauseri puhul kordumatu. See sisaldab teatud anonüümset teavet, nagu kordumatu tunnus, saidi nimi ja mõni number. See võimaldab veebisaidil jätta meelde näiteks teie eelistusi.

Küpsiseid võib seada teie külastatav veebisait („esimese poole küpsised“) või muu veebisait, mis käitab sisu lehel, mida vaatate („kolmanda poole küpsised“).

Kui soovite küpsiste kohta rohkem teada saada, leiate veebisaidilt HowStuffWorks põhjaliku juhendi: How Internet Cookies Work (Kuidas Interneti-küpsised toimivad)

Me kasutame küpsiseid

Kasutame veebilehel küpsiseid, tagamaks Sulle maksimaalselt hea kasutajakogemus. Küpsis on väike tekstifail, mis on salvestatud veebilehe serveri kõvakettale. Seda faili ei saa väärkasutada programmide käivitamiseks ega arvuti nakatamiseks viirustega. Küpsised on antud üksnes Sinu käsutusse ja neid saab lugeda ainult selle domeeni veebiserver, kust küpsis Sulle välja anti. Üks põhilisi küpsisefaili otstarbeid on Sinu aja säästmine. Kui näiteks Sa kohandad veebilehte või lehitsed seda, siis järgmistel külastustel tuletab küpsis veebilehele meelde spetsiifilise info Sinu eelistuste kohta. See lihtsustab asjassepuutuva sisu kuvamist, hõlbustab veebilehel navigeerimist jne. Kui Sa veebiserveri poole uuesti pöördud, saab varem sisestatud infot uuesti lugeda, nii et Sul on hõlpsam kasutada neid veebilehe funktsioone, mida Sa juba varem kohandanud olid..